Korzyści wynikające z usługi outsourcingu druku

Coraz bardziej popularny outsourcing IT, a inaczej mówiąc korzystanie z doradztwa i obsługi informatycznej zewnętrznej firmy w zakresie realizacji określonych… Read more »

Czytaj dalej

Na czym polega usługa outsourcingu informatycznego?

Przekazanie obsługi informatycznej do zewnętrznej, profesjonalnie przygotowanej firmy oznacza dla przedsiębiorstwa prowadzącego działalność gospodarczą eliminację konieczności stworzenia kosztownej wewnętrznej struktury… Read more »

Czytaj dalej

Drukarki igłowe wciąż w użyciu – dlaczego nie odeszły do lamusa?

Wielu użytkowników różnorodnych drukarek pamięta jeszcze nieprzyjemny dla uszu odgłos druku igłowego i nie wyobraża już sobie stałe przebywanie w… Read more »

Czytaj dalej

Czy outsourcing it to dobre rozwiązanie dla każdej firmy?

Dane gromadzone w systemach informatycznych, stanowiące coraz częściej strategiczną podstawę funkcjonowania firmy w przestrzeni gospodarczej. Problem bezpieczeństwa informacji staje się… Read more »

Czytaj dalej

Outsourcing druku – opłacalna konieczność

Analizując obecne zmiany w rozpoczętych lub też planowanych inwestycjach biznesowych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii trudno nie odnieść wrażenia, że cyfryzacja… Read more »

Czytaj dalej

Bezpieczeństwo – jedna z podstawowych potrzeb w IT

Bezpieczeństwo to słowo odmieniane w ostatnich latach przez wszystkie przypadki. Zagrożenia terrorystyczne, zagrożenia wynikające z aktualnie trwających konfliktów zbrojnych i fali międzynarodowych migracji, a ostatnio również zagrożenia cybernetyczne stanowią coraz większą część informacji szeroko opisywanych i komentowanych w mediach i powodują, że czujemy się w dzisiejszym świecie coraz mniej bezpieczni.

Czytaj dalej

Mobilne miejsce pracy

Jednym z najczęściej pojawiających się pojęć na konferencjach z branży IT nieprzerwanie od kilku lat jest słowo chmura. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że wygodnie i korzystnie cenowo jest hostować firmową pocztę. Dla bezpieczeństwa drugą kopię zapasową danych coraz częściej wysyłamy na dyski w chmurze. Wiele firm przez ten czas zmigrowało do chmury obliczeniowej wszystkie swoje istotne serwery i dane, zapewniając sobie gwarancję całkowitej dostępności i niezawodności swojego środowiska informatycznego, oszczędzając przy tym na jego kosztach utrzymania.

Czytaj dalej

Czy outsourcing IT się opłaca?

Ktoś, kto nigdy nie miał styczności z outsourcingiem IT i nie miał okazji czerpać z niego korzyści może się zastanawiać, czy taki sposób realizacji potrzeb biznesowych jest dla niego korzystny i bezpieczny. Niemal nieograniczona ilość modeli, w jakich można realizować usługi outsourcingu IT daje niemal pewność, że zawsze uda się dobrać ten właściwy, który zapewni organizacji maksimum korzyści.

Czytaj dalej

Hiperkonwergentne podejście do DataCenter

Od pewnego czasu dostępne są na rynku systemy hiperkonwergentne, które m.in. znacznie upraszczają proces budowy infrastruktury. Gartner przewiduje, że do roku 2019 w przybliżeniu 30% globalnie dostarczanej przestrzeni dyskowej będzie oparte o systemy definiowane programowo (SDS) lub systemy hiperkonwergentne – obecnie jest to mniej niż 5%.

Czytaj dalej

Czemu warto zadbać o backup danych?

Nikt nie ma wątpliwości, że dane są jednym z najważniejszych zasobów firmy, a ich odpowiednie zabezpieczenie stało się koniecznością. Dyskusje wywołuje jednak kwestia technicznego zorganizowania tego procesu. W tym kontekście dużo mówi się o systemach backupu – nie tylko o ich możliwościach, ale też opłacalności.

Czytaj dalej

Zobacz również